İntema Yaşam Akademi’ye Katılmak İçin 5 Sebep

İntema Yaşam Akademi’ye Katılmak İçin 5 Sebep

 

Yemek kokuları seni mutlu ediyor, doğrama tahtası ve bıçağın sesini duymak heyecanlandırıyor ya da farklı baharatların uyumları her seferinde saygını kazanıyor.

Doğal beslenmek, yerel tatlar ve birlikte bir şeyler yapıp onu hep beraber paylaşmak hem eğlenmek hem sürekli bir şeyler öğrenmek senin için çok önemli. O halde İntema Yaşam Akademi’yle tanışma zamanın gelmiş!  Çünkü iyi beslenmenin sırrını çözen, ruhu da doyuran, yerel ve global mutfak kültürünü yakından tanıyan, birlikte yemeyi, birlikte pişirmeyi ve onları mükemmel bir sofrada hep beraber tüketmeyi seven bir mutfağa ihtiyacın var. Seni bekleyen yalnızca bir mutfak ya da bir yemek kursu değil; paylaşım, iyi lezzet, tasarım, ilham ve samimiyetin içinde bulunduğu bir yaşam alanı…

 

Yeni Bir Hobi Edinin

 

Kendi kendine kaldığında ya da sevdiklerinle beraber en çok ne yapmaktan hoşlanıyorsun? Kitap okumayı seviyor, keman çalıyor, mobil oyunlarda rekor kırıyor, seyahate çıkmaya bayılıyorsun. Sahip olduğun hobilerin yaşam kalitesini arttırmanın en eğlenceli yolu olduğunu düşünüyorsan, haklısın. O halde hobilerini daha da güçlendirmek ve hayatı daha keyifli hale getirmek için İntema Yaşam Akademisi’ne bir uğrayın. Sağlıklı beslenmek, pratik yemek sırlarından yerel ve dünya mutfaklarının kulağına fısıldadığı lezzet tariflerini öğrenmek, mutfağın sanattan geçtiğini kanıtlayan estetik tasarımlarla yeni şeyler üretmek hobin olabilir. İntema Yaşam Akademisi’nde düzenlenen yemek workshopları ile senin gibi aynı ilgiyi paylaşanlarla beraber, üretip ürettiklerini hep birlikte tüketerek bu hobini güçlendirebilirsin.

 

Mutfaktaki Potansiyelini Ortaya Çıkar

 

Şimdiye kadar hep yiyen taraftaydın, şimdi bir de o lezzetleri yaratan taraf olmayı denemek nasıl fikir? Restoran menülerinde adını bile gördüğünüzde iştahını açan nefis yemekleri en iyi yapan sen bile olabilirsin. Bunun için hayal kurmanın ötesinde harekete geçmekte de yarar var. Kahvaltı hazırlarken veya salataya sos yaparken bile mutlu oluyorsan içinde çıkmayı bekleyen bir mutfak aşkı potansiyeli var demektir. İntema Yaşam Akademi sana ihtiyacın olan şeyi üretmez, tam olarak ihtiyacınız olanı sunar. Sen de içindeki potansiyeli sana sunan, tasarım ve işlevselliğe odaklanan bir mutfakta hem yemek yapmanın hem de yemenin keyfini çıkartırsın. Yemek atölyesinde düzenlenen workshoplarla birlikte pratik yemek tarifleri ve lezzet inceliklerini öğrenirken, çok eğlenebilir ve paylaşmanın önemini fark edebilirsin.

Yeni Tatlar Keşfet

 

Yaşamdan keyif alma sırrını öğrenmenin büyüsü ve en lezzetli yolu, yeni tatlar keşfetmekten geçer. Eğer künefenin Hatay’da, Paella’nın Barselona’da yenileceği noktasında bir birikimin varsa bu birikime yenilerini katmak seni bir hayli mutlu edecek. Hangi baharatın hangisiyle uyumlu olacağını bilmek, o lezzetli çorbanın baş kahramanının ne olduğunu kokusundan anlamak ve dünya mutfağından bildiğin lezzetlerle tamamen sana özel bir sır ortaya çıkarmak… Tüm rutinlerden kurtulmak için yeni tatlar keşfetmek sana çok iyi gelecek. Intema Yaşam Akademisi, farklı yemek kültürlerini tanıyarak sahip olduğun yemek kültürlerine yenisi eklemen, sana özel tasarlanmış özgür bir platformda yerel mutfağın sırlarını çözüp sınırları aşman için var. Bunun için dünyadan ve Türkiye’den işin sırrını bilen uzman şeflerle beraber yeni tatlar keşfetmenin, keşfederken işin inceliklerini çözmenin fırsatını değerlendirebilirsin.

 

Sevdiklerinle Keyifli Vakit Geçir ve Yeni İnsanlarla Tanış

Birlikte öğrenmek, deneyimleri paylaşmak ve hep birlikte ürettiklerinize şöyle bir bakıp bunların keyfini hep beraber çıkarmak. Dostluk, samimiyet, ortak zevklerin paylaşımı, lezzet, tasarım ve özgürlük! Hepsi seni İntema Yaşam Akademi’de bekliyor olacak. En sevdiğin yemeği tasarım ve şıklıkla bezenmiş şık bir mutfakta yapıp sonrasında bu keyfi seninle ortak heyecanı paylaşan insanlarla zenginleştirmenin mutluluğuna var. Bunu istersen yemek atölyesinde düzenlediğimiz etkinliklerde, dilersen kiralanabilir mutfaklarımızda sevdiklerinle beraber gerçekleştirebilirsin. İntema Yaşam Akademi’nin düzenli olarak gerçekleştirdiği yemek workshopları için bilet satın alarak ilk adımı atabilirsiniz. “Biz hep birlikte yemek yapalım, bu müthiş deneyimi paylaşalım.” diyorsan senin için ayrılmış mutfaklardan birini kiralayabilirsin.

Mutfak Dünyasındaki Gelişmeleri Yaşayarak Öğren

 

Lezzet dünyası asla durağan değil, bizimle birlikte yaşıyor fakat asla yaşlanmıyor. Aksine her geçen gün gösterdiği yeniliklerle keşfetme tutkusunu daha da güçlendiriyor. İyi bir mutfak uzmanı olmak, özgürlük, paylaşım ve öğrenmekten geçiyor. Bunun için İntema Yaşam Akademi, mutfak trendlerini sunmaya, yenilikle beslemeye, özgürce deneyimlerini paylaşmaya oldukça hevesli. Akademi Mutfağı’nda etkinlikler hiç bitmiyor.  Le Cordon Bleu’nun Fransa’dan deneyimlerini seninle paylaşmak için gelen şefleri, farklı tariflerini ücretsiz olarak her çarşamba günü düzenlenen Gastro Show etkinliğinde paylaşıyor. Profesyonel şeflerin, lezzet sırlarını kullanarak ve onları seninle paylaşarak oluşturdukları yemeklerin her adımını izleyebiliyorsun.

Bunun dışında düzenli olarak gerçekleşen yemek workshop programıyla tüm şeflerimiz; glütensiz yaşamdan farklı salata tariflerine, smoothie yapımından bıçak kullanımına, et, balık, hamur işi ve lezzetli tatlı sırlarına kadar tüm deneyimlerini seninle paylaşıyor. İntema Yaşam Akademi’de mutfağın sırlarını hep birlikte yaşayarak öğrenmenin keyfine doya doya sahip olabilirsin.

 

Bizden hangi konuda haberdar olmak istersin?
Ad
Soyad
E-Posta
Telefon
  • Mutfaklar

  • Akademi

  • Restoranlar

  • Doğal Gıda

  • Mutfak Gereci

ÖZEL TEKLİF ALIN
Ad
Soyad
E-Posta
Telefon
Mesajınız