Bir Sofrayı Düzenlemek

Sevdiklerinize yemek hazırlarken nasıl özenle malzemeleri doğruyor, tuzunu ayarlıyor, her seferinde yemeği tadıyor ve güzel bir görsellikle son haline getiriyorsanız sofra dizaynınız da aynı şekilde misafirlerinize gösterdiğiniz önemi anlatır. İster rahat bir parti olsun ister şık bir bayram yemeği, masa sizin enerjinizi yansıtır. Unutmayın; evdeki şef sizsiniz ve mutfaktan çıkan yemeklerin tadı kadar masanız da çok önemli bir detay.

Sizin için derlediğimiz detaylar, kısa zamanda kurulması gereken sofralar için bile işinize yarayacaktır.

 

Renk uyumunu esas alın

Her şeyin başı, seçtiğiniz renkler ve bu renkleri en çok nerede göstereceğinizi bilmektir. Seçeceğiniz masa örtüsü veya örtü kullanmayacaksınız seçeceğiniz aksesuarların, belli bir renk uyumu olmalı. Eğer renk çeşitliliği oluşturmak zor geliyorsa, doğada kendiliğinden oluşan renkleri düşünün. Renklerin, mevsim ve davetiniz ile uyumlu olmalarına özen gösterin: Şarap kırmızısı ve kahverengi, okyanus mavisi ve kum rengi, açık sarı ve yeşil… Bizim önerimiz en fazla iki renk kullanmanızdan yana.

İntema Yaşam mağazamızda bulacağınız Ustamdan, Durabor, Asa, BSF gibi dünyaca ünlü markaların ürünleri ile sofranıza renk katabilirsiniz.

 

Çiçekler sohbetinizi engellemesin