B-1

B-1

Pragmatizmi şiire dönüştürmeye çalışan Bulthaup, b1 mutfak sisteminin çarpıcı basitliği ile var oluş nedenini gözler önüne seriyor. Bulthaup b1, tasarım ve yüksek kaliteli ürünleri takdir eden kişiler için yaratılmıştır. Zamansız tasarım, yüksek kaliteli malzeme ve ince işçilik ilkesini benimseyen Bulthaup b1, mühendislik alametifarikasını 1949 yılından beri tasarım ve işlevselliğinde saklar.

B-2

B-2

Her şefin kendisine ait bir dünyası ve bu dünyaya ait ihtiyaç ve istekleri vardır. Şef yemek hazırlarken de, pişirirken de kullandığı usulle diğer şeflerden ayrılır. Bulthaup 2, her şefin kişisel ihtiyaç ve isteklerine odaklanarak onlar için tamamen kompakt mutfaklar yaratır. Özel tasarlanmış mutfak tezgahını, mutfak aleti kabinini ve mutfak aleti muhafaza dolabını sayısız kombinasyonla tamamen kişisel bir mutfağa dönüştürür. Bir marangoza benzeyen şefin mutfağının atölyesi ve dolaplarının ise alet çantası olduğuna inanan b2, her şefe özel çalışır.

B-3

B-3

Mutfak tasarımında bir evrim olarak nitelendirilen Bulthaup’un yeni serisi b3’te mutfak planlaması duvarlardan başlar. Yüzen Mutfak olarak da adlandırılan b3 modeli, modüllerin yer çekimine karşı koyduğu ileri mühendislik sistemleri ile geliştirilmiştir.Hafiflik, yalınlık, malzemede doğallık, fonksiyonellik ilkelerini bir araya getiren Bulthaup b3, çalışırken ihtiyaç duyacağınız; mutfak dolapları, mutfak cihazları, aydınlatma ve diğer tüm aksesuarları duvarınıza boydan boya monte edilen bir panele asılır. Mutfağın içinde yaşayanların mutfağın esas rengi olduğuna inanan Bulthaup, b3 serisinde nötr rengi tercih ediyor.